Prejza

Prejza, nebo také prejzová krytina, se používá především při rekonstrukcích střech památkových objektů, kde je třeba počítat s členitostí a zachováním všech historických prvků. Prejzová krytina umožňuje vytvářet nejrůznější oblouky, šikminy, výklenky apod. Jde o jeden z nejstarších druhů střešní krytiny, který ale ani za celá staletí neztratil na kráse a oblibě.

Pokládka prejzové střechy

Jelikož je pokládka prejzové střechy z hlediska řemeslného zpracování velice náročná, je třeba ji přenechat kvalifikovanému odborníkovi, který dodrží stanovenou technologii.

  • mnohaleté zkušenosti s pokládkou
  • ideální pro historické objekty
  • zvýšená životnost díky drátkování Cu drátem
  • vykrytí oblých tvarů
  • estetika

V naší firmě máme s prejzovými střechami bohaté zkušenosti, ať už se jedná o pokládku na sucho (tedy bez malty), nebo do rámu, popř. o řemeslněji náročnější variantu – pokládku zplna do malty (tzv. do maltového lože). U modernějších objektů se volí varianta velkého prejzu na sucho připevněného šroubováním. Pro památkové objekty je ideální kombinací malý prejz položený do maltového lože, díky čemuž lze dosáhnout vykrytí oblých tvarů. Naši odborníci pracují s prejzou již přes 20 let, a proto se na ně můžete plně spolehnout.

Jelikož prejzová střecha a její pokládka má svá specifika a přísná pravidla, odebíráme kvalitní materiál od společnosti Tondach – prověřeného výrobce prejzové krytiny nejvyšší kvality.

Dodavatelé

Realizované projekty

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace